12.12.2023r. - W ramach cyklu spotkań z ekspertami medycyny i nauk o zdrowiu,decydentami i liderami ochrony zdrowia w Polsce zapraszamy na spotkanie z Przewodnicząca Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „ Spotkanie z  ekspertami medycyny i nauk o zdrowiu, decydentami i liderami ochrony zdrowia w Polsce” –  spotkanie skierowane do studentów pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie odbyło się 12 grudnia na Kampusie Ciołka. Organizatorem był Zakład Podstaw Pielęgniarstwa WUM

Gościem specjalnym wyżej wymienionego wydarzenia była Szanowna Pani mgr Anna Dudzińska – Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.

Pani przewodnicząca rozpoczęła spotkanie od zaprezentowania działań samorządu pielęgniarek i położnych, opowiedziała o celach jakie samorząd stawia sobie na obecną kadencję.

Rozmawiano również o wzmacnianiu kompetencji i umiejętności osób kształcących się na kierunkach medycznych, a także wykonujących zawód pielęgniarki/pielęgniarza.

Padły również pytania o zmiany w kształceniu podyplomowym i specjalizacjach.

Pani Przewodnicząca przedstawiła studentom również informację o tym jak ważne jest zdobywanie nowych kompetencji, odbywanie kursów podyplomowych, a także wyjaśniła rolę samorządu w zakresie kształcenia pielęgniarek i położnych.

Wszystkim Studentom, którzy do nas dołączyli a także obecnym na spotkaniu gościom dziękujemy za tak liczne przybycie, ciekawość i aktywność.

Wydarzenie poprowadziła – mgr Izabela Fornal.

Do zobaczenia kolejnym razem!