Projekt – Czas na polskie pielęgniarstwo (Time for polish nursing)

Zakład Podstaw Pielęgniarstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Celem projektu „Czas na polskie pielęgniarstwo (Time for polish nursing)” jest przygotowanie WNoZ WUM do kształcenia i obsługi studentów zagranicznych.

W ramach projektu przewidziano następujące działania:
1.cykl szkoleń dla kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej w zakresie kształcenia i obsługi studentów zagranicznych, w tym:

• szkolenia dla kadry naukowo-dydaktycznej:
  • wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w dydaktyce medycznej;
  • techniki prezentacji i wystąpień publicznych, a innowacyjna dydaktyka;
  • międzynarodowe standardy w opiece nad pacjentem,
  • kurs Medical English w zakresie wąskotorowego pielęgniarstwa
  • szkolenie dla kadry administracyjnej:
  • obsługa cudzoziemców na studiach wyższych;

2.Przygotowanie podstrony WNoZ w języku angielskim, dla studentów zagranicznych;
3.Przygotowanie materiałów informacyjnych w języku polsko-angielskim na temat uczelni i wydziału tłumaczenie na j. angielski materiałów dydaktycznych dla zagranicznych studentów;
4.Oznakowanie polsko-angielskie budynków i pomieszczeń, w których będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz obsługa administracyjna studentów z zagranicy;
5.Przygotowanie kursu z j. polskiego w wymiarze podstawowym dla zagranicznych studentów;
6.Uruchomienie punktu Welcome Centre dla studentów English Division na kierunku Pielęgniarstwo.

Planowane efekty projektu, to uzupełnienie kwalifikacji i kompetencji kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej WNoZ, dostosowanie programu kształcenia oraz przygotowanie WNoZ pod względem logistyczno-administracyjnym do kształcenia i obsługi obcokrajowców.