Skills Poland w konkurencji „Opieka Zdrowotna”.

W dniach 27-29.01.2023 r., w Kampusie Ciołka, Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbył się finał eliminacji konkursu Skills Poland w konkurencji „Opieka Zdrowotna”.

Podczas trzech dni konkursu, sześciu finalistów, z różnych miast Polski realizowało zadania konkursowe polegające na opiece nad pacjentem standaryzowanym w różnych warunkach. Finaliści mieli możliwość zaprezentowania swoich kompetencji w zakresie opieki nad pacjentem w środowisku domowym, w ambulatorium oraz w szpitalu. Opieka nad pacjentem (wcielił się w niego profesjonalny aktor), realizowana w języku angielskim, była oceniana zarówno w obszarze kompetencji zawodowych prezentowanych przez zawodników, jak również tzw. kompetencji miękkich.

Zwyciężyła Magdalena Szymańska, studentka kierunku pielęgniarstwo na WUM. Teraz, jako członkini polskiej reprezentacji, weźmie udział w zawodach umiejętności branżowych EuroSkills Gdańsk 2023,które odbędą się we wrześniu.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+  i Skills Poland a partnerami w tej kategorii był Warszawski Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.