Spotkanie z Ekspertem w Ochronie Zdrowia- 18.01.2024r.

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „ Spotkanie z  ekspertami medycyny i nauk o zdrowiu, decydentami i liderami ochrony zdrowia w Polsce” –  spotkanie skierowane do studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie odbyło się 18 stycznia na Kampusie Ciołka. Organizatorem był Zakład Podstaw Pielęgniarstwa WUM

Gościem specjalnym wyżej wymienionego wydarzenia była Szanowna Pani dr n.med. Beata Guzak – Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

Pani Dyrektor opowiedziała studentom o tym jak wygląda proces kształcenia podyplomowego w  zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza oraz położnych. Poruszone zostały również kwestie tego jakie są główne cele i priorytety Centrum Kształcenia Podyplomowego w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa oraz w przyszłości będzie wyglądało kształcenie w zakresie specjalizacji pielęgniarskich.

Niezwykle istotnym zagadnieniem z którym studenci mogli się zapoznać w trakcie spotkania były też kwestie związane z jakie kryteria i wymagania należy spełnić, aby przystąpić do programu specjalizacji pielęgniarskiej.

Wszystkim Studentom, którzy do nas dołączyli a także obecnym na spotkaniu gościom dziękujemy za tak liczne przybycie, ciekawość i aktywność.