Wizyta gości z Ivano Frankivska

W dniach 25 – 27 maja 2024 roku odwiedziła nas delegacja Studentów (Pani Iryna Stanislavska oraz Pani Natalia Popovych) wraz z Opiekunem (dr Halyna Hvozdetska, Kierownik Katedry Pielęgniarstwa IFNMU) z Ivano-Frankovskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Ukrainie (IFNMU).
    Goście wzięli udział w Warszawskich Dniach Nauki - Międzynarodowej Konferencji Studentów i Doktorantów, gdzie podczas sesji Zdrowie Publiczne & Położnictwo zaprezentowali wystąpienie „Związek między zakażeniem helicobacter pylori a wymiotami u kobiet w ciąży o różnym nasileniu”. Wystąpienie to zostało wyróżnione przez Moderatorów Sesji.
    Następnie w dniu 27 maja odbyło się spotkanie wraz z przedstawicielami Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa (dr hab. Edytą Krzych-Fałtą, dr Lucyną Kwięćkowską oraz dr. Arturem Kantelukiem), podczas którego omówione zostały kwestie kształcenia na kierunku pielęgniarstwo. Goście zostali oprowadzeni po pracowniach na Kampusie Ciołka oraz po Centrum Symulacji Medycznej WUM.
    W wyniku spotkania zostały podjęte rozmowy zarówno o wspólnych projektach naukowych jak i wymianie dydaktycznej w ramach Erasmusa.